דלג לתוכן
אתר זה לא תומך בגרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר
מומלץ להשתמש בדפדפן גוגל כרום או פיירפוקס מוזילה
(או באינטרנט אקספלורר / edge עדכני)

שאלת המדע

הספר שאלת המדע מציג גישה רחבה ומרעננת להוראת המדעים ומאדיר את החשיבות הגדולה של המדעים דווקא לפיתוח חיי רגש וכוחות רצון ולחיזוק חשיבה פתוחה ויצירתית. הספר פותח בנושא חשיבות המדע בחיינו והתפתחותו בעידן החדש, תוך אפיון החשיבה המדעית על יתרונותיה ומגבלותיה.

המטרה שלנו כמורים וכמחנכים היא לרתק את תשומת ליבם של הלומדים אל תופעות הטבע, לעזור להם להתבונן בתשומת לב בבעלי החיים ובצמחים שמסביבם, ולהכיר את עולם החומרים ואת חוקי הפיזיקה.

הוראה בדרכים מלאות חיים, בגובה העיניים ועם קשר חזק למציאות ולאדם, תגרום לתלמידים בריאים לבוא בשמחה לבית-הספר בכדי להתחנך מתוך רצון ואהבה לבגרות אמתית של חופש ויכולת הבנה והתמודדות ביקורתית בעולם המדע של המחר. זיקה מתוך התנסות ישירה.

בשאלת המדע מוצגת תפיסה חינוכית המתארת הן את השיטות והן את התכנים בהם נעשה שימוש בחינוך וולדורף, תוך התבוננות ביופיין של תופעות הטבע ומתן ביטוי אמנותי שלהן. הספר מלווה בציורים יפהפיים מתוך מחברות הלימוד של תלמידים/ות.

"בתקופה שבה אנו עדים לירידה משמעותית בעניין ובמוטיבציה של מתבגרים ללמוד ולעסוק במדעים, הגישה החינוכית שמתוארת בספר, יכולה לעזור למורי מדעים להחזיר לכיתות את ההתפעלות מהמדעאת החשיבה היצירתית והביקורתית יחדולהעצים את רצון התלמידים ללמוד עוד. אני ממליץ לכל מי שמתעניין בחינוך בכלל ובהוראת המדעים בפרט לקרוא את הספר "
פרופדויד פורטסמכון ויצמן למדע

"הספר פותח לקורא, בפעם הראשונה בעברית, צוהר להכרת נושא לימודי המדעים בחינוך וולדורף, נושא שנחקר מעט למרות חשיבותו הרבה. גישת הלימוד המתוארת יכולה לשמש כהשראה למורי מדעים בגישות חינוכיות רבות ושונות."
ד"ר יורם גרשמןסמינר אורנים

הוצאת הרדוף (ניר אליאב), 2013, 111 עמודים, 130 איורים ותמונות.

לרכישת הספר: 054-4411-885, nirgood@gmail.com